FORUMUL INSPECTORATULUI ŞCOLAR JUDEŢEAN HUNEDOARA

Forumul permite utilizatorilor să-şi expună ideile, opiniile şi documentele într-un mod organizat. Scopul forumului este să faciliteze comunicarea.
Noiembrie 24th, 2017, 9:45 am

Cine este conectat

Cine este conectat Avem 9 utilizatori conectati recent :: 0 inregistrati, 0 ascunsi si 9 vizitatori (Aceste date se bazeaza pe utilizatorii activi in ultimele 240 minute)
Cei mai multi utilizatori conectati au fost 739 in data Septembrie 6th, 2017, 8:50 pm

Utilizatori pe aceasta sectiune: Nu sunt utilizatori inregistrati si 9 vizitatori

UTC + 2 ore

Deschide un nou topic Raspunde acestui mesaj  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Titlul mesajului: INFORMATII DE LA C.M. HUNEDOARA - 18.10.2011
MesajScris: Octobrie 18th, 2011, 4:21 pm 
Conectat
Membru

Inscris: Octobrie 30th, 2006, 8:58 am
Dragi colegi,
Bine v-am regăsit în noul an şcolar!
Vă invităm joi, 20.10.2011, ora 16, la activitatea Centrului metodic, unde se vor susţine următoarele teme:
1. “Dezvoltarea abilităţilor de viaţă ale elevilor” - Rusu Melania, Oprişan Simona, Cizmaş Georgeta, Ardelean Maria, Păun Claudia, Olariu Anca
2. "Modalităţi de stimulare a creativităţii elevilor" - Raica Olga
3. "Proiect educativ" - Sopincean Mihaela

Sus
 Profil Trimite mesaj privat  

Titlul mesajului: INFORMATII DE LA CENTRUL METODIC - HUNEDOARA - 10.11.2011
MesajScris: Noiembrie 8th, 2011, 4:02 pm 
Conectat
Membru

Dragi colegi,
Vă invităm joi, 10.11.2011, ora 15, la activitatea Centrului metodic, unde vor fi susţinute următoarele teme:
1. “Dezvoltarea competenţelor de comunicare prin lectură” - Tripon Anuţa, Şarlă Camelia
2. "Adaptarea organismelor la mediu" - Rus Magdalina

Va aşteptam cu drag!

Sus

Titlul mesajului: INFORMATII DE LA CM- HUNEDOARA - 06.12.2011
MesajScris: Decembrie 6th, 2011, 6:32 pm 
Conectat
Membru

Dragi colegi,
Vă invităm joi, 08.12.2011, ora 15, la activitatea Centrului metodic, unde vor fi susţinute următoarele teme:
1. “Incursiune în lumea Step-By-Step" - Beciu Felicia, Dan Giorgiana, Scutaşu Nicoleta
2. Bursa individuala Comenius: "Action Methods for Improving Motivation and Quality in the Learning Environments", Lisabona, Portugalia, 10 - 16 iulie 2011" ; Proiect Comenius 2010 - 2012: "Inclusive Education - an Ally for European Identity" (IEAEI) - Ardelean Daniel
3. Ora 16,30 - "Gala proiectului european" -Clubul Copiilor Hunedoara

Va aşteptam cu drag!

Sus

Titlul mesajului: INFORMATII DE LA CENTRUL METODIC - HD. - 08.02.2012
MesajScris: Februarie 8th, 2012, 6:07 pm 
Conectat
Membru

Dragi colegi,
Vă invităm joi, 09.02.2012, ora 15, la activitatea Centrului metodic, unde va fi susţinută următoarea temă:
1. “Zâmbetul nu cunoaște handicap. Strategii educative de tip incluziv" - Tripon Anuța - Colegiul Tehnic ”Matei Corvin” Hunedoara, Florea Maria Cristina - Școala ”Ovid Densușianu” Călan, Șarlă Camelia - Grup Școlar de Telecomunicații și Lucrări Publice Hunedoara.

Va aşteptam cu drag!

Sus

Titlul mesajului: INFORMATII SI RASPUNSURI DE LA C.M. HUNEDOARA - 15.03.2012
MesajScris: Martie 12th, 2012, 5:59 pm 
Conectat
Membru

Dragi colegi,
Vă invităm joi, 15.03.2012, ora 15, la activitatea Centrului metodic, unde colegele noastre de la Colegiul Tehnic "Matei Corvin" Hunedoara vor susţine următoarele teme:
1. "Fluturi, flori, o mulţime de culori" - proiect educaţional interdisciplinar; Toma Genţiana, Biro Czeczilia, Adam Loredana;
2. “Sărbătoarea celor 400 de zile fericite" - proiect de parteneriat cu Şcoala Generală Tinca, jud. Bihor, clasa a III-a, "Step by Step"; Ardelean Maria, Cosma Daniela, Orban Iuliu, Popa Dora.

Va aşteptam cu drag!

Sus

Titlul mesajului: Re: INFORMATII DE LA CENTRUL METODIC - HD, 16.05.2012
MesajScris: Mai 16th, 2012, 2:52 pm 
Conectat
Membru

Dragi colegi,
Vă invităm joi, 17.05.2012, ora 15,30 la activitatea Centrului metodic, unde colegele noastre de la Colegiul Naţional de Informatică "Traian Lalescu" Hunedoara vor susţine următoarele teme:
1. "Eu şi copilul meu" - servicii psihologice în sprijinul părinţilor; prof. psiholog Zdrîncu Adela
2. “Terapia dislaliei şi stima de sine" - prof, logoped Manea Carmen

Va aşteptam cu drag!

Sus

Titlul mesajului: INFORMATII DE LA CM - HD, 06.06.2012
MesajScris: Iunie 6th, 2012, 2:24 pm 
Conectat
Membru

Stimaţi colegi,
Joi, 07.06.2012, ora 15, sunteţi invitaţi de colegele noastre de la Colegiul Tehnic "Matei Corvin" şi de la Colegiul National de Informatica "Traian Lalescu" Hunedoara, care vor susţine următoarele activitati:
1. "100 de zile in sarbatoare” - Pelmus Minodora, Tagarta Carmen
2. "Scoala fara clopotel" - Popovici Emilia , Suciu Marilena

Vă aşteptăm cu drag!

Sus

Titlul mesajului: INFORMATII DE LA CM - HD, 04.12.2012
MesajScris: Decembrie 4th, 2012, 6:35 pm 
Conectat
Membru

Dragi colegi,
Vă invitam joi, 06.12.2012, ora 15 la activitatea Centrului metodic, unde se vor susţine urmatoarele teme:
1. "Iată, vin colindatorii!"; "Ghetuţele lui Moş Nicolae"; "Se-aude blând spre seară" - colinde; Adeaconiţă Ana
2. "Ghetuţa lui Moş Nicolae" -activitate realizată împreună cu gradiniţa Zori de Zi; Vărzaru Gabriela
3. “Sărbătoarea Crăciunului la cei mici” - Scutaşu Nicoleta şi Popa Dan

Vă aşteptăm cu drag!

Sus

Titlul mesajului: INFORMATII DE LA CENTRUL METODIC - HD, 26.02.2012
MesajScris: Februarie 26th, 2013, 4:50 pm 
Conectat
Membru

Dragi colegi,
Vă invitam joi, 28.02.2013, ora 15 la activitatea Centrului metodic, unde se vor susţine urmatoarele teme:
1. "Egalitate de şanse în educaţie prin predarea integrată"; - Tripon Anuţa, Pascu Claudia, Şarlă Camelia
2. "Cu hârtia când lucrăm, îndemânarea dezvoltăm" - tehnici de lucru cu hârtia; - Nistor Raluca
3. “Folclor autentic în judeţul Hunedoara” - Malea Francisc

Vă aşteptăm cu drag!

Sus

Titlul mesajului: INFORMATII SI RASPUNSURI DE LA CM-HD 28.05.2013
MesajScris: Mai 28th, 2013, 8:01 pm 
Conectat
Membru

Dragi colegi,
Vă invităm joi, 30.05.2013, ora 15,30 la activitatea Centrului metodic Hunedoara, unde se vor desfăşura următoarele activităţi:
1. "Activităţi transdisciplinare la clasa I" - Ciobanu Adina, Duman Mihaela, Motoc Marinela - CNI "Traian Lalescu" Hunedoara
2. “Sfârşit de clasa a IV-a" - activitate extracurriculară, Găleşanu Cerasela - CNI "Traian Lalescu" Hunedoara
3. Diseminarea activităţii "Interferenţe culturale româno-maghiare", din cadrul secţiunii "Ecofriendly", cuprinsă în proiectul "Ecofest Junior" - coordonatori: Cernescu Marioara, Bob Elena, Şotîngă Doinel (Colegiul Tehnic TF „Aghel Saligny” Simeria), Tonca Argentina (Şcoala Gimnazială Sarmizegetusa), Mitulescu Danela (Colegiul Tehnic "Transilvania" Deva), Băroi Cornel, Borţa Mioara (Colegiul Tehnologic "Retezat" Uricani), Rusu Melania (Colegiul Economic "Emanuil Gojdu" Hunedoara) şi Oprişan Simona (C.N.I. "Traian Lalescu" - Şcoala Gimnazială Nr. 2 Hd.)
4. Diseminarea proiectului educaţional judeţean "Forme de realizare a activităţilor extracurriculare", acţiune metodică în cadrul Cercului pedagogic al claselor a IV-a Hunedoara: Oprişan Simona, Pătrău Daniela (C.N.I. ”T. Lalescu”), Rusu Melania, Colhon Vasilica, Moisa Dorina (C. Ec.“Emanuil Gojdu”), Gîrjob Elena, Fotău Constantin, Pruteanu Smaranda, Băcăilă Liliana (Şcoala Gimnazială ”I.G. Duca” Petroşani), Hărănguş Violeta, Nechita Anca, Cazacu Maricica (Liceul Teoretic Lupeni), Băroi Cornel, Borţa Mioara (Liceul Tehnologic ”Retezat” Uricani).

Va aşteptam cu drag!

Sus

Titlul mesajului: Re: INFORMATII DE LA CENTRUL METODIC - HD - 03.12.2013
MesajScris: Decembrie 3rd, 2013, 6:10 pm 
Conectat
Membru

Dragi colegi,
Vă invitam joi, 05.12.2013, ora 15 la activitatea Centrului metodic, unde se vor susţine urmatoarele teme:
1. ”Competență și performanță prin parteneriate educative” - Tripon Anuţa, Nistor Raluca
2. "Modele de proiecte didactice" - Toma Adina, Găleșanu Cerasela, Herlaș Lucica, Duman Mihaela
3. ”Metode alternative de evaluare: portofoliul și proiectul” - Pascu Claudia
4. ”Cântec pentru Moș Crăciun” - Pătrău Daniela
5. "Resurse didactice pentru clasa pregătitoare" - Vasiu Paraschiva

Vă aşteptăm cu drag!

Sus

Titlul mesajului: Re: INFORMATII DE LA CENTRUL METODIC - HUNEDOARA
MesajScris: Iunie 16th, 2014, 6:42 pm 
Conectat
Membru

Stimati colegi,

Cu deosebita apreciere pentru munca dv de dascal, va invitam, cu drag, sa participati la editia a V-a a PROIECTULUI NATIONAL Medi@ Junior, aflat in Calendarul Activitatilor Educative Nationale.
Detalii gasiti in atasament.
SUNTEM SIGURI CA, SI DE DATA ACEASTA, MATERIALELE DV VOR DA UN PLUS DE VALOARE PROIECTULUI! MULT SUCCES!
Echipa de proiect

Fisiere atasate:
media 5.doc [503.5 KB]
Descarcat de 56 ori
fisa SIMPOZION MEDIA V.docx [150.5 KB]
Descarcat de 66 ori
fisa CONCURS MEDIA V.docx [162.48 KB]
Descarcat de 65 ori
ACORD MEDIA 5.docx [29.38 KB]
Descarcat de 59 ori
Sus

Afisati mesajele precedente incepand cu:  Sortate dupa  
Deschide un nou topic Raspunde acestui mesaj  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3

UTC + 2 ore