FORUMUL INSPECTORATULUI ŞCOLAR JUDEŢEAN HUNEDOARA

Forumul permite utilizatorilor să-şi expună ideile, opiniile şi documentele într-un mod organizat. Scopul forumului este să faciliteze comunicarea.
Decembrie 10th, 2019, 11:30 am

Cine este conectat

Cine este conectat Avem 2 utilizatori conectati recent :: 0 inregistrati, 0 ascunsi si 2 vizitatori (Aceste date se bazeaza pe utilizatorii activi in ultimele 240 minute)
Cei mai multi utilizatori conectati au fost 1714 in data Noiembrie 14th, 2019, 3:22 pm

Utilizatori pe aceasta sectiune: Nu sunt utilizatori inregistrati si 2 vizitatori

UTC + 3 ore

Deschide un nou topic Raspunde acestui mesaj  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3
Autor Mesaj
 Titlul mesajului: ACTIVITATE CM HUNEDOARA - 25.09.2012
MesajScris: Septembrie 30th, 2012, 6:41 pm 
Conectat
Membru

Inscris: Octobrie 30th, 2006, 9:58 am
1) Pregătirea activităţii "NOAPTEA BIBLIOTECII" - prof. Mariana Stoica;
2) Prezentare "CAIETUL DE CALIGRAFIE" - prof. Melania Rusu şi Oprişan Simona;
3) "Modalităţi de prezentare a imaginii şcolii în comunitate" - prof. Anuţa Tripon

Fisiere atasate:
CENTRUL METODIC HUNEDOARA, 25.09.2012.pps [5.06 MB]
Descarcat de 215 ori
Sus
 Profil Trimite mesaj privat  

Titlul mesajului: Re: ACTIVITATE CM HUNEDOARA - 25.09.2012
MesajScris: Octobrie 9th, 2012, 9:16 pm 
scgen2hd scrie:
1) Pregătirea activităţii "NOAPTEA BIBLIOTECII" - prof. Mariana Stoica;
2) Prezentare "CAIETUL DE CALIGRAFIE" - prof. Melania Rusu şi Oprişan Simona;
3) "Modalităţi de prezentare a imaginii şcolii în comunitate" - prof. Anuţa Tripon

Mulţumesc colegelor mele Melania Rusu, Oprişan Simona, dragei mele colege Anuţa Tripon şi desigur, Marianei pentru implicarea în acest eveniment deosebit. Felicitări!

Sus

Titlul mesajului: ACTIVITATE CENTRU METODIC HUNEDOARA, 04.10.2012
MesajScris: Octobrie 12th, 2012, 6:19 pm 
Conectat
Membru

Activităţi desfăşurate în cadrul proiectului ”Noaptea bibliotecilor” organizat de Biblioteca Municipală Hunedoara, coordonatori d-na director Lucia Tănase şi d-na profesor Mariana Stoica:
1. ”Prietena mea, cartea” - prof. Nicoleta Scutaşu şi Dan Popa, Colegiul Naţional ”Iancu de Hunedoara” Şcoala Gimnazială Nr. 5 Hunedoara;
2. ”Povestea cărţii” - prof. Marilena Suciu, Colegiul Naţional de Informatică ”Traian Lalescu” Şcoala Gimnazială Nr. 2 Hunedoara;
3. ”Cartea preferată - Scriitorul preferat” - prof. Dorina Moisa şi Emil Căldăraş, Colegiul Economic ”Emanuil Gojdu” Şcoala Gimnazială Nr. 7 Hunedoara;
4. ”Povestea preferată” - prof. Anuţa Tripon, Colegiul Tehnic ”Matei Corvin” Şcoala Gimnazială Nr. 6 Hunedoara’
5. ”Mihai Eminescu - mai aproape de noi” - prof. Camelia Şarlă, Colegiul Tehnologic Şcoala Gimnazială Nr. 9 Hunedoara;
6. ”Poveştile copilăriei mele” - prof. Melania Rusu, Colegiul Economic ”Emanuil Gojdu” Hunedoara;
- prof. Simona Oprişan, Colegiul Naţional de Informatică ”Traian Lalescu” Şcoala Gimnazială Nr. 2 Hunedoara;
7. Expozitie: ”Călătorie în lumea cărţilor” - prof. Felicia Şerban, Clubul Copiilor Hunedoara

Fisiere atasate:
Noaptea bibliotecilor Hunedoara.pps [5.98 MB]
Descarcat de 155 ori
Sus

Titlul mesajului: ACTIVITATE CM HUNEDOARA - 6.12.2012
MesajScris: Ianuarie 29th, 2013, 6:40 pm 
Conectat
Membru

1. "Iată, vin colindatorii!"; "Ghetuţele lui Moş Nicolae"; "Se-aude blând spre seară" - colinde; Adeaconiţă Ana
2. "Ghetuţa lui Moş Nicolae" -activitate realizată împreună cu Grădiniţa "Zori de Zi"; Vărzaru Gabriela
3. “Sărbătoarea Crăciunului la cei mici” - Scutaşu Nicoleta şi Popa Dan

Fisiere atasate:
ACTIVITATE C.M. 6 DEC. 2012.ppt [4.58 MB]
Descarcat de 129 ori
Sus

Titlul mesajului: Re: ACTIVITATE CM HUNEDOARA - 6.12.2012
MesajScris: Ianuarie 31st, 2013, 1:01 pm 
scgen2hd scrie:
1. "Iată, vin colindatorii!"; "Ghetuţele lui Moş Nicolae"; "Se-aude blând spre seară" - colinde; Adeaconiţă Ana
2. "Ghetuţa lui Moş Nicolae" -activitate realizată împreună cu Grădiniţa "Zori de Zi"; Vărzaru Gabriela
3. “Sărbătoarea Crăciunului la cei mici” - Scutaşu Nicoleta şi Popa Dan

Prin activitățile dumneavoastră ne reamintiți care sunt valorile și calitățile meseriei de dascăl.
Felicitări echipei pentru implicarea de care a dat dovadă și pentru activitățile deosebite desfășurate.

Sus

Titlul mesajului: ACTIVITATE CM HD 31.01.2013
MesajScris: Martie 17th, 2013, 1:50 pm 
Conectat
Membru

Joi, 31.01.2013, ora 15, echipa de cadre didactice de la Colegiul Tehnic "Matei Corvin" Hunedoara ne ofera o incursiune in lumea "Step by step":
1 „Iarna ne-a sosit în zori”: Chim Mihaela şi Cosma Daniela (clasa pregatitoare)
2 „Vine moşul pe la noi”: Antal Andreea şi Andreescu Rodica (cls. I)
3 „Dar din suflet de copil”: Pelmuş Minodora şi Malea Cristina (cls II)
4 „400 a venit iarna – am sărbătorit!”: Beciu Felicia şi Kovecsi Adriana (cls III)
5 „Numărăm, ne jucăm şi brăduţii îi formăm”: Ardelean Maria şi Vizitiu Viorel (cls IV)

Fisiere atasate:
C M HD 31.01.2013.pps [14.38 MB]
Descarcat de 139 ori
Sus

Titlul mesajului: ACTIVITATE CM HD 28.03.2013
MesajScris: Martie 17th, 2013, 1:55 pm 
Conectat
Membru

Joi, 28.02.2013, ora 15, reprezentanti ai cadrelor didactice care predau in acest an la clasa pregatitoare ne reamintesc faptul ca meseria de dascal inseamna PASIUNE:
1. "Egalitate de şanse în educaţie prin predarea integrată"; - Tripon Anuţa, Pascu Claudia, Şarlă Camelia
2. "Cu hârtia când lucrăm, îndemânarea dezvoltăm" - tehnici de lucru cu hârtia; - Nistor Raluca
3. “Folclor autentic în judeţul Hunedoara” - Malea Francisc, Ilcu Victor

Fisiere atasate:
CM HD 28.02.2013.pps [8.99 MB]
Descarcat de 150 ori
Sus

Titlul mesajului: Re: ACTIVITATE CM HD 31.01.2013
MesajScris: Martie 17th, 2013, 10:49 pm 
scgen2hd scrie:
Joi, 31.01.2013, ora 15, echipa de cadre didactice de la Colegiul Tehnic "Matei Corvin" Hunedoara ne ofera o incursiune in lumea "Step by step":
1 „Iarna ne-a sosit în zori”: Chim Mihaela şi Cosma Daniela (clasa pregatitoare)
2 „Vine moşul pe la noi”: Antal Andreea şi Andreescu Rodica (cls. I)
3 „Dar din suflet de copil”: Pelmuş Minodora şi Malea Cristina (cls II)
4 „400 a venit iarna – am sărbătorit!”: Beciu Felicia şi Kovecsi Adriana (cls III)
5 „Numărăm, ne jucăm şi brăduţii îi formăm”: Ardelean Maria şi Vizitiu Viorel (cls IV)

O alternativă pentru viaţă. muncă şi învăţătura..... Dacă totul se realizează prin strădanie şi suflet, rezultatele sunt deosebite. Felicitări colegelor şi colegilor noştri pentru faptul că, zi de zi, îşi pun în valoare menirea de dascăl.

Sus

Titlul mesajului: Re: ACTIVITATE CM HD 28.03.2013
MesajScris: Martie 17th, 2013, 10:51 pm 
scgen2hd scrie:
Joi, 28.02.2013, ora 15, reprezentanti ai cadrelor didactice care predau in acest an la clasa pregatitoare ne reamintesc faptul ca meseria de dascal inseamna PASIUNE:
1. "Egalitate de şanse în educaţie prin predarea integrată"; - Tripon Anuţa, Pascu Claudia, Şarlă Camelia
2. "Cu hârtia când lucrăm, îndemânarea dezvoltăm" - tehnici de lucru cu hârtia; - Nistor Raluca
3. “Folclor autentic în judeţul Hunedoara” - Malea Francisc, Ilcu Victor

Felicitări colegelor şi colegilor noştri, precum şi "micilor şcolari" pe care îi îndrumă cu creativitate şi pasiune în primii paşi pe treptele învăţăturii.

Sus

Titlul mesajului: ACTIVITATE CENTRU METODIC HUNEDOARA - 30.05.2013
MesajScris: Noiembrie 25th, 2013, 9:19 pm 
Conectat
Membru

1. „ Activităţi transdisciplinare la clasa I" - Ciobanu Adina, Duman Mihaela, Motoc Marinela-C.N.I. „TraianLalescu ” Hunedoara
2. „ Sfârşit de clasa a IV-a" - activitate extracurriculară, Găleşanu Cerasela – C.N.I. „Traian Lalescu" Hunedoara
3. Diseminarea activităţii „Interferenţe culturale româno-maghiare", din cadrul secţiunii „Ecofriendly", cuprinsă în proiectul „Ecofest Junior" - coordonatori: Cernescu Marioara, Bob Elena, Şotîngă Doinel (Colegiul Tehnic TF „Aghel Saligny ” Simeria), Tonca Argentina (Şcoala Gimnazială Sarmizegetusa), Mitulescu Danela (Colegiul Tehnic „Transilvania" Deva), Băroi Cornel, Borţa Mioara (Colegiul Tehnologic „Retezat" Uricani), Rusu Melania (Colegiul Economic „ Emanuil Gojdu" Hunedoara) şi Oprişan Simona (C.N.I. „Traian Lalescu" - Şcoala Gimnazială Nr. 2 Hd.)
4. Diseminarea proiectului educaţional judeţean „Forme de realizare a activităţilor extracurriculare", acţiune metodică în cadrul Cercului pedagogic al claselor a IV-a Hunedoara: Oprişan Simona, Pătrău Daniela (C.N.I. „ T. Lalescu”), Rusu Melania, Colhon Vasilica, Moisa Dorina (Colegiul Economic „Emanuil Gojdu”), Gîrjob Elena, Fotău Constantin, Pruteanu Smaranda, Băcăilă Liliana (Şcoala Gimnazială „ I.G. Duca ” Petroşani), Hărănguş Violeta, Nechita Anca, Cazacu Maricica (Liceul Teoretic Lupeni), Băroi Cornel, Borţa Mioara (Liceul Tehnologic „Retezat ” Uricani).

Fisiere atasate:
CM 30.05.2013.ppt [12.51 MB]
Descarcat de 123 ori
Sus

Titlul mesajului: ACTIVITATE CENTRU METODIC HUNEDOARA - 03.10.2013
MesajScris: Noiembrie 25th, 2013, 9:27 pm 
Conectat
Membru

"NOAPTEA BIBLIOTECILOR"

http://www.youtube.com/watch?v=rLVhkltC-VY

”Lumea de poveste a cărților”: scenete, recitări, dramatizări

”Fabula” – prof. Anuța Tripon
”Capra cu trei iezi” – prof. Raluca Nistor

„Lumea lui Creangă”– prof. Luminița Meszaroș
”Limba românească” – prof. Rodica Negru

”Revedere”; ”Abecedarul”
– prof. Mihaela Duman

”Nu citești o carte?” - prof. Felicia Beciu și prof. Cristina Malea

”Mici actori în devenire” – prof. Felicia Șerban

Fisiere atasate:
Universul bibliotecii 03.10.2013.ppt [13.96 MB]
Descarcat de 119 ori
Sus

Titlul mesajului: ACTIVITATE CM HUNEDOARA 05.12.2013
MesajScris: Decembrie 22nd, 2013, 10:53 pm 
Conectat
Membru

În data de 05.12.2013 au fost susținute următoarele activități:
1.”Competență și performanță prin parteneriate educative” - Tripon Anuţa, Nistor Raluca;
2. "Modele de proiecte didactice" - Toma Adina, Herlaș Lucica;
3. ”Metode alternative de evaluare: portofoliul și proiectul” - Pascu Claudia;
4. ”Cântec pentru Moș Crăciun” - Pătrău Daniela;
5. "Resurse didactice pentru clasa pregătitoare"-Vasiu Paraschiva

Mulțumim tuturor celor care ne sunt alături și fac posibilă activitatea acestui centru!

CRĂCIUN FERICIT ALĂTURI DE CEI DRAGI!
ANUL NOU SĂ VĂ ADUCĂ SĂNĂTATE, FERICIRE, BUCURII ȘI ÎMPLINIRI!
LA MULȚI ANI!

Fisiere atasate:
CENTRUL METODIC AL ÎNVĂȚĂTORILOR HUNEDOARA.ppt [8.6 MB]
Descarcat de 152 ori
Sus

Afisati mesajele precedente incepand cu:  Sortate dupa  
Deschide un nou topic Raspunde acestui mesaj  [ 42 mesaje ]  Du-te la pagina Anterioara  1, 2, 3

UTC + 3 ore