FORUMUL INSPECTORATULUI ŞCOLAR JUDEŢEAN HUNEDOARA

Forumul permite utilizatorilor să-şi expună ideile, opiniile şi documentele într-un mod organizat. Scopul forumului este să faciliteze comunicarea.
Noiembrie 19th, 2017, 8:42 am


Cine este conectat

Cine este conectat Avem 12 utilizatori conectati recent :: 0 inregistrati, 0 ascunsi si 12 vizitatori (Aceste date se bazeaza pe utilizatorii activi in ultimele 240 minute)
Cei mai multi utilizatori conectati au fost 739 in data Septembrie 6th, 2017, 8:50 pm

Utilizatori pe aceasta sectiune: Nu sunt utilizatori inregistrati si 12 vizitatori

UTC + 2 ore




Deschide un nou topic Raspunde acestui mesaj  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Titlul mesajului: Rezultate "Memorialul Aurel Vlaicu"
MesajScris: Iulie 10th, 2017, 10:32 am 
Neconectati
Membru

Inscris: Februarie 5th, 2009, 1:41 pm
Mesaje: 178
In perioada 21-25 iunie 2017 s-a desfasurat pe platoul Simeria, Concursul National de Aeromodele si Rachetomodele Memorialul Aurel Vlaicu aflat la a 39-a editie. Concursul a fost organizat de Palatul Copiilor Deva si CS "Armata-Aurul" Brad in parteneriat cu Directia Judeteana pentru Tineret si Sport, Inspectoratul Scolar Judetean, Primaria Municipiului Brad, ATTE-ONG Brad.
Concursul s-a desfasurat la 8 probe: planor F2, planor F1H, planor F1A, motoplanor R/C electric, motoplanor R/C termic, racheta cu parasuta S3A, racheta cu panglica S6A si machete S7.
Au participat 101 concurenti, reprezentand 20 de echipaje din 18 judete.
Rezultate:
Planor F2 - Loc 1 Grigorescu Denis, PC Deva - Fil. Brad
Loc 2 Nicu Robert, PC Pitesti
Loc 3 Fition Luca, PC Pitesti

Planor A1 - Loc 1 Grigorescu Denis, PC Deva - Fil. Brad
Loc 2 Cimacenco Ionut, PC Buzau
Loc 3 Ionica Teodor, PC Pitesti

Motoplanor R/C Termic - Loc 1 Parva Alexandru, PC Deva - Fil. Brad
Loc 2 Nichifor Vlad, PC Braila
Loc 3 David Iohan, CC Hunedoara

Motoplanor R/C Electric - Loc 1 Grigorescu Denis, PC Deva - Fil. Brad
Loc 2 Budiul Cristian, CC Hunedoara
Loc 3 David Iohan, CC Hunedoara

Planor A2 - Loc 1 Kiss Tamara, CC Cristuru Secuiesc
Loc 2 Facalet Daniel, Centrul de Plasament Brad
Loc 3 Grigorescu Denis, PC Deva - Fil. Brad

Racheta cu parasuta S3A - Loc 1 Daragiu Ionut, Sc. Gen. Petresti
Loc 2 Padurean Mihai, Centrul de Plasament Brad
Loc 3 Alexandru Cristina, PC Calarasi

Racheta cu panglica S6A - Loc 1 Ene Matei, PC Buzau
Loc 2 Dumitrescu Daniel, PC Petresti
Loc 3 Vrabie Rares, PC Buzau

Machete S7 - Loc 1 Vlad Adelina, PC Buzau
Loc 2 Soican Vlad, PC Targoviste
Loc 3 Ursulescu Ioan, Centrul de Plasament Brad

Echipe Aeromodele - Loc 1 PC Deva - Fil. Brad
Loc 2 CC Hunedoara
Loc 3 PC Pitesti

Echipe Rachetomodele - Loc 1 PC Buzau
Loc 2 PC Calarasi
Loc 3 PC Targoviste

Seniori F1A:
1. Ciucu Viorel - SCM Pitesti
2. Brinzoi Aurelian - CS "Armata-Aurul" Brad
3. Szijjarto Szillard - Metalul Salonta

Echipe Seniori:
1. SCM Pitesti
2. CS "Armata-Aurul" Brad
3. Metalul Salonta

Juniori F1A:
1. Kiss Tamara, CC Cristuru Secuiesc
2. Grigorescu Denis, CS "Armata-Aurul" Brad
3. Paul Gabriel, CS "Armata-Aurul" Brad

Echipe Juniori:
1. CS "Armata-Aurul" Brad
2. PC Pitesti
3. PC Ploiesti


Sus
 Profil Trimite mesaj privat E-mail  
 
Afisati mesajele precedente incepand cu:  Sortate dupa  
Deschide un nou topic Raspunde acestui mesaj  [ 1 mesaj ] 

UTC + 2 ore


Cine este conectat

Utilizatori pe aceasta sectiune: Nu sunt utilizatori inregistrati si 12 vizitatori


Nu poti crea un noi topice in acest forum
Nu poti raspunde topicelor de pe aceast forum
Nu poti modifica mesajele tale din acest forum
Nu poti sterge mesajele tale din acest forum
Nu poti aduce atasamente pe acest forum

Cauta dupa:
Sari la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Varianta in limba romana © 2007 roadiro Grup