FORUMUL INSPECTORATULUI ŞCOLAR JUDEŢEAN HUNEDOARA
http://forum.isj.hd.edu.ro/

Rezultate "Memorialul Aurel Vlaicu"
http://forum.isj.hd.edu.ro/viewtopic.php?f=134&t=16558
Pagina 1 din 1

Autor:  PALATUL COPIILOR [ Iulie 10th, 2017, 11:32 am ]
Titlul mesajului:  Rezultate "Memorialul Aurel Vlaicu"

In perioada 21-25 iunie 2017 s-a desfasurat pe platoul Simeria, Concursul National de Aeromodele si Rachetomodele Memorialul Aurel Vlaicu aflat la a 39-a editie. Concursul a fost organizat de Palatul Copiilor Deva si CS "Armata-Aurul" Brad in parteneriat cu Directia Judeteana pentru Tineret si Sport, Inspectoratul Scolar Judetean, Primaria Municipiului Brad, ATTE-ONG Brad.
Concursul s-a desfasurat la 8 probe: planor F2, planor F1H, planor F1A, motoplanor R/C electric, motoplanor R/C termic, racheta cu parasuta S3A, racheta cu panglica S6A si machete S7.
Au participat 101 concurenti, reprezentand 20 de echipaje din 18 judete.
Rezultate:
Planor F2 - Loc 1 Grigorescu Denis, PC Deva - Fil. Brad
Loc 2 Nicu Robert, PC Pitesti
Loc 3 Fition Luca, PC Pitesti

Planor A1 - Loc 1 Grigorescu Denis, PC Deva - Fil. Brad
Loc 2 Cimacenco Ionut, PC Buzau
Loc 3 Ionica Teodor, PC Pitesti

Motoplanor R/C Termic - Loc 1 Parva Alexandru, PC Deva - Fil. Brad
Loc 2 Nichifor Vlad, PC Braila
Loc 3 David Iohan, CC Hunedoara

Motoplanor R/C Electric - Loc 1 Grigorescu Denis, PC Deva - Fil. Brad
Loc 2 Budiul Cristian, CC Hunedoara
Loc 3 David Iohan, CC Hunedoara

Planor A2 - Loc 1 Kiss Tamara, CC Cristuru Secuiesc
Loc 2 Facalet Daniel, Centrul de Plasament Brad
Loc 3 Grigorescu Denis, PC Deva - Fil. Brad

Racheta cu parasuta S3A - Loc 1 Daragiu Ionut, Sc. Gen. Petresti
Loc 2 Padurean Mihai, Centrul de Plasament Brad
Loc 3 Alexandru Cristina, PC Calarasi

Racheta cu panglica S6A - Loc 1 Ene Matei, PC Buzau
Loc 2 Dumitrescu Daniel, PC Petresti
Loc 3 Vrabie Rares, PC Buzau

Machete S7 - Loc 1 Vlad Adelina, PC Buzau
Loc 2 Soican Vlad, PC Targoviste
Loc 3 Ursulescu Ioan, Centrul de Plasament Brad

Echipe Aeromodele - Loc 1 PC Deva - Fil. Brad
Loc 2 CC Hunedoara
Loc 3 PC Pitesti

Echipe Rachetomodele - Loc 1 PC Buzau
Loc 2 PC Calarasi
Loc 3 PC Targoviste

Seniori F1A:
1. Ciucu Viorel - SCM Pitesti
2. Brinzoi Aurelian - CS "Armata-Aurul" Brad
3. Szijjarto Szillard - Metalul Salonta

Echipe Seniori:
1. SCM Pitesti
2. CS "Armata-Aurul" Brad
3. Metalul Salonta

Juniori F1A:
1. Kiss Tamara, CC Cristuru Secuiesc
2. Grigorescu Denis, CS "Armata-Aurul" Brad
3. Paul Gabriel, CS "Armata-Aurul" Brad

Echipe Juniori:
1. CS "Armata-Aurul" Brad
2. PC Pitesti
3. PC Ploiesti

Pagina 1 din 1 UTC + 3 ore
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/