FORUMUL INSPECTORATULUI ŞCOLAR JUDEŢEAN HUNEDOARA

Forumul permite utilizatorilor să-şi expună ideile, opiniile şi documentele într-un mod organizat. Scopul forumului este să faciliteze comunicarea.
Martie 19th, 2024, 4:29 am


Cine este conectat

Cine este conectat Avem 5 utilizatori conectati recent :: 0 inregistrati, 0 ascunsi si 5 vizitatori (Aceste date se bazeaza pe utilizatorii activi in ultimele 240 minute)
Cei mai multi utilizatori conectati au fost 5383 in data Ianuarie 17th, 2023, 8:05 pm

Utilizatori pe aceasta sectiune: Nu sunt utilizatori inregistrati si 5 vizitatori

UTC + 1 ora [ DST ]




Deschide un nou topic Raspunde acestui mesaj  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Titlul mesajului: Gestionarea Sistemului de alertă IMI
MesajScris: Septembrie 28th, 2022, 4:43 pm 
Neconectati
Membru

Inscris: Iunie 23rd, 2015, 10:21 am
Mesaje: 1673
Localitate: Deva
Ghidul de utilizare al Sistemului IMI poate fi consultat la adresa https://www.cnred.edu.ro/imipqnet/doku.php?id=ro:materiale ,
Prezentări PowerPoint pot fi descărcate de la adresa https://cnred.edu.ro/materiale/ (categoria "Sistemul IMI").
Legislația relevantă poate fi consultată la adresa https://cnred.edu.ro/legislatie/ .
=====
În scopul gestionării modulului de alertă pentru educaţia minorilor, la nivelul Inspectoratului Școlar Județean Hunedoara se desemnează începând cu data de 01.04.2021 următoarele persoanele responsabile pentru utilizarea Sistemului de informare al pieței interne – IMI:

1. Jr. Oana MUREȘAN – consilier rețea școlară ISJ Hunedoara – responsabil IMI,
2. Jr. Ion NISTOR – consilier juridic ISJ Hunedoara – responsabil IMI,
3. Ioana FODOR – consilier secretariat arhivă - responsabil gestionare alerte pentru educația minorilor.

Temei legal:

• Art. 95 din LEGEA nr. 1 din 5 ianuarie 2011 a educaţiei naţionale, cu modificările și completările ulterioare
• O.M.E.C.T.S. nr. 5.530 din 5 octombrie 2011 privind aprobarea Regulamentului-cadru de organizare şi funcţionare a inspectoratelor şcolare, cu modificările și completările ulterioare
• REGULAMENTUL-CADRU din 31 august 2020 de organizare şi funcţionare a unităţilor de învăţământ preuniversitar, aprobat prin ORDINUL nr. 5.447 din 31 august 2020, cu modificările și completările ulterioare
• METODOLOGIA din 19 martie 2021 pentru aplicarea mecanismului de alertă privind interzicerea de către instanţele judecătoreşti a dreptului unui cadru didactic de a desfăşura activităţi legate de educarea şi îngrijirea minorilor aprobată prin ORDINUL nr. 3.511 din 19 martie 2021
• art. 282 alin. (1) din Ordonanţa de urgenţă nr. 57 din 3 iulie 2019 privind Codul administrativ, cu modificările și completările ulterioare
• DECIZIA nr. 294 din 01.04.2021

Mai multe, aici viewtopic.php?f=331&t=24610&hilit=+3.511

_________________
Cu stimă,

Consilier juridic Ion NISTOR
E-mail: juridic@isj.hd.edu.ro;
Tel.: 0733996837


Sus
 Profil Trimite mesaj privat E-mail  
 
Afisati mesajele precedente incepand cu:  Sortate dupa  
Deschide un nou topic Raspunde acestui mesaj  [ 1 mesaj ] 

UTC + 1 ora [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori pe aceasta sectiune: Nu sunt utilizatori inregistrati si 5 vizitatori


Nu poti crea un noi topice in acest forum
Nu poti raspunde topicelor de pe aceast forum
Nu poti modifica mesajele tale din acest forum
Nu poti sterge mesajele tale din acest forum
Nu poti aduce atasamente pe acest forum

Cauta dupa:
Sari la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Varianta in limba romana © 2007 roadiro Grup