FORUMUL INSPECTORATULUI ŞCOLAR JUDEŢEAN HUNEDOARA

Forumul permite utilizatorilor să-şi expună ideile, opiniile şi documentele într-un mod organizat. Scopul forumului este să faciliteze comunicarea.
Martie 19th, 2024, 6:38 am


Cine este conectat

Cine este conectat Avem 64 utilizatori conectati recent :: 0 inregistrati, 0 ascunsi si 64 vizitatori (Aceste date se bazeaza pe utilizatorii activi in ultimele 240 minute)
Cei mai multi utilizatori conectati au fost 5383 in data Ianuarie 17th, 2023, 8:05 pm

Utilizatori pe aceasta sectiune: Nu sunt utilizatori inregistrati si 64 vizitatori

UTC + 1 ora [ DST ]




Deschide un nou topic Raspunde acestui mesaj  [ 1 mesaj ] 
Autor Mesaj
 Titlul mesajului: Calendarul competițiilor ADFABER
MesajScris: Septembrie 20th, 2017, 9:56 am 
Neconectati
Membru

Inscris: Septembrie 1st, 2016, 10:23 am
Mesaje: 333
Stimați Colegi!

Vă transmit mesajul echipei ADFABER.

Catre Profesorul de Informatica/ TIC al scolii/liceului dumneavoastra*
Buna ziua,
Numele meu este Mihaela Lemnaru de la ADFABER si va contactez in legatura cu calendarul competitiilor organizate in cadrul proiectului national Kids in Tech.
Anul acesta lansam din nou seria competitiilor organizate alaturi de Oracle Academy si va invitam sa participati alaturi de elevi la aceste activitati antrenante! Scopul? Apropierea elevilor romani de tehnologie intr-un mod interactiv si captivant!
Incepem anul scolar cu competitia “Invata sa programezi cu Alice” pentru gimnaziu si liceu (click aici pentru detalii) iar intre 4 si 11 decembrie, va avea loc evenimentul Hour of Code. Inscrieti-va aici pentru a fi la curent cu competitiile ADFABER.
De asemenea, a doua editie a competitiei Greenfoot pentru liceeni va debuta in aceasta iarna iar Competitia Technovation incurajeaza toate fetele sa realizeze o aplicatie de mobil si un business plan incepand cu luna octombrie.
Pentru mai multe detalii, accesati posterul atasat aici. Poster Competitie Alice aici.
Va invitam sa le aduceti la cunostinta si elevilor despre aceste competitii. La competitia "Invata sa programezi cu Alice, echipele (1 prof. coordonator si 2 elevi) se pot inscrie pana pana pe 25 octombrie 2017. Proiectul (un joc educational in Alice 3) poate fi trimis pana pe 1 noiembrie 2017. Inscriere liceu aici / inscriere gimnaziu aici.
Click aici pentru calendarul evenimentelor in format Word + resursele de studiu.
Va uram mult succes in noul an scolar si va stam la dispozitie pentru orice detalii legate de competitiile si evenimentele noastre!
Pe curand,
Echipa ADFABER


Sus
 Profil Trimite mesaj privat E-mail  
 
Afisati mesajele precedente incepand cu:  Sortate dupa  
Deschide un nou topic Raspunde acestui mesaj  [ 1 mesaj ] 

UTC + 1 ora [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori pe aceasta sectiune: Nu sunt utilizatori inregistrati si 64 vizitatori


Nu poti crea un noi topice in acest forum
Nu poti raspunde topicelor de pe aceast forum
Nu poti modifica mesajele tale din acest forum
Nu poti sterge mesajele tale din acest forum
Nu poti aduce atasamente pe acest forum

Cauta dupa:
Sari la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Varianta in limba romana © 2007 roadiro Grup