FORUMUL INSPECTORATULUI ŞCOLAR JUDEŢEAN HUNEDOARA

Forumul permite utilizatorilor să-şi expună ideile, opiniile şi documentele într-un mod organizat. Scopul forumului este să faciliteze comunicarea.
Martie 28th, 2024, 11:54 pm


Cine este conectat

Cine este conectat Avem 307 utilizatori conectati recent :: 0 inregistrati, 0 ascunsi si 307 vizitatori (Aceste date se bazeaza pe utilizatorii activi in ultimele 240 minute)
Cei mai multi utilizatori conectati au fost 5383 in data Ianuarie 17th, 2023, 8:05 pm

Utilizatori pe aceasta sectiune: Nu sunt utilizatori inregistrati si 307 vizitatori

UTC + 1 ora [ DST ]




Deschide un nou topic Raspunde acestui mesaj  [ 3 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Titlul mesajului: Concurs Național „Ştiu şi aplic” – etapa judeţeană 2022
MesajScris: Martie 1st, 2022, 12:59 pm 
Neconectati
Membru

Inscris: Noiembrie 14th, 2006, 7:56 am
Mesaje: 1468
Către
Toate unităţile de învăţământ liceal

În atenţia,
Domnului/ Doamnei director

Vă informăm că în data de 25.03.2022, ora 10.00, Inspectoratul Şcolar Judeţean Hunedoara în colaborare cu Inspectoratul Teritorial de Muncă Hunedoara şi Liceul Tehnologic ”Constantin Bursan” Hunedoara, organizează etapa judeţeană a Concursului Naţional "ŞTIU ȘI APLIC - Securitatea şi sănătatea în muncă se deprinde de pe băncile şcolii!". Concursul este cuprins in Calendarul activităţilor educative pentru anul 2022, domeniul Tehnic.
Locaţia de desfăşurare: Liceul Tehnologic ”Constantin Bursan” Hunedoara
Formularele de înscriere vor fi postate pe forum la acest topic, în format electronic și PDF, până cel târziu la data de 4.03.2022.
La etapa județeană se pot înscrie echipe formate din 2 elevi din ciclul inferior al liceului (clasele IX –X), 2 elevi din ciclul superior al liceului (clasele XI– XII), 2 elevi din învăţământul profesional (clasele IX –XI) şi un profesor coordonator. O şcoală poate participa cu câte un echipaj pentru fiecare filieră/ciclu/ învăţământ profesional. Echipele se vor înscrie la cele cinci secţiuni, în funcție de profilul studiat:
1. secţiunea pentru licee –filiera teoretică/ ciclu inferior;
2. secţiunea pentru licee –filiera teoretică/ ciclu superior;
3. secţiunea pentru licee – filiera tehnologică/ ciclu inferior;
4. secţiunea pentru licee – filiera tehnologică/ ciclu superior;
5. secţiunea – învăţământ profesional cu durata de 3 ani.
Notă: Elevii participanți de la profilul Resurse naturale și protecția mediului (liceu) și profilul Servicii (economic/liceu) vor participa la secțiunea pentru licee - filiera tehnologică.
Proba teoretică se va desfășura online/electronic prin utilizarea unei platforme dedicate.
Modalitatea de desfășurare a probei practice (fizic și/sau online) va fi comunicată echipelor înscrise la concurs în timp util.
Anunțul, formularele de înscriere și tematica sunt postate la acest topic și pe site-ul oficial al organizatorului
Etapa națională se va organiza în perioada 13.05.2022 - 15.05.2022 la Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” Iași. La această etapă se pot înscrie echipele câștigătoare ale locurilor I, de la etapa județeană, de la cele cinci secțiuni.
Cu 24 de ore înainte de începerea concursului se vor afişa, pe site-ul organizatorului şi la avizier, listele cu echipele înscrise în concurs.
De asemenea, la acest topic veți găsi informații legate de probele competiției și bibliografia pentru concurs.
Informații detaliate despre organizarea probelor concursului găsiți în Regulamentul de organizare și desfășurare a concursului ”Știu și aplic”
Bibliografia pentru concurs se poate consulta de pe site-ul: http://www.stiusiaplic.ro
sau de la linkurile
https://drive.google.com/file/d/1W5xdgN ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1nCISWc ... sp=sharing
Cu stimă,
Dana Luiza Cioară


Fisiere atasate:
Formular inscriere STIU SI APLIC_2022.doc [314.5 KB]
Descarcat de 145 ori
Anunt STIU SI APLIC 2022.pdf [1023.98 KB]
Descarcat de 155 ori
Regulament_concurs_STIU_SI_APLIC_2022.pdf [217.72 KB]
Descarcat de 151 ori
Sus
 Profil Trimite mesaj privat  
 
 Titlul mesajului: Re: Concurs Național „Ştiu şi aplic” – etapa judeţeană 2022
MesajScris: Martie 2nd, 2022, 1:16 pm 
Neconectati
Membru
Avatar utilizator

Inscris: Octobrie 30th, 2006, 7:32 am
Mesaje: 1311
COLEGIUL ECONOMIC ”EMANUIL GOJDU” HUNEDOARA


Fisiere atasate:
Formular inscriere STIU SI APLIC_2022 COL EC E GOJDU.doc [319 KB]
Descarcat de 145 ori
Sus
 Profil Trimite mesaj privat  
 
 Titlul mesajului: Re: Concurs Național „Ştiu şi aplic” – etapa judeţeană 2022
MesajScris: Martie 8th, 2022, 11:17 am 
Neconectati
Membru
Avatar utilizator

Inscris: Noiembrie 7th, 2006, 8:35 am
Mesaje: 1454
Liceul Tehnologic „Mihai Viteazu”


Fisiere atasate:
Formular inscriere STIU SI APLIC_2022 Dumitru Gabriela.doc [316 KB]
Descarcat de 96 ori
Formular inscriere STIU SI APLIC_2022 Soceanu Cristina.doc [316 KB]
Descarcat de 115 ori
Formular inscriere STIU SI APLIC_2022 Tomele Daniel.doc [316 KB]
Descarcat de 136 ori
Sus
 Profil Trimite mesaj privat  
 
Afisati mesajele precedente incepand cu:  Sortate dupa  
Deschide un nou topic Raspunde acestui mesaj  [ 3 mesaje ] 

UTC + 1 ora [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatori pe aceasta sectiune: Nu sunt utilizatori inregistrati si 307 vizitatori


Nu poti crea un noi topice in acest forum
Nu poti raspunde topicelor de pe aceast forum
Nu poti modifica mesajele tale din acest forum
Nu poti sterge mesajele tale din acest forum
Nu poti aduce atasamente pe acest forum

Cauta dupa:
Sari la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Varianta in limba romana © 2007 roadiro Grup