Concursul de chimie ”Candin Liteanu”

Moderatori: Daniel Lazar, Cristina Bauman

Cristina Bauman
Membru
Mesaje: 911
Membru din: Ianuarie 22, 2008, 11:07 am
Contact:

Concursul de chimie ”Candin Liteanu”

Mesaj de Cristina Bauman »

Stimati colegi,

Facultatea de Chimie si Inginerie Chimica din cadrul Universității ”Babes-Bolyai” Cluj-Napoca, organizează, în data de 5 aprilie 2014, Concursul Profesional de Chimie "Candin Liteanu", ediția 2014, destinat elevilor din ultimele două clase ale învățământului liceal.
Tematica de concurs pentru acesta edițe a fost modificată pentru a oferi șanse mai mari elevilor din clasa a XI-a.
Nota obtinuta la concurs poate înlocui, la cerere, media de admitere, cu conditia ca persoana în cauza sa detina o diploma de bacalaureat.
Informații suplimentare despre organizarea și desfășurarea concursului (inscriere si tematica) puteți consulta la adresa: http://www.chem.ubbcluj.ro/candin_liteanu/ și în afișul atașat.

prof. Cristina Bauman
Fişiere ataşate
ccl_2014_afis.pdf
(2.09 MiB) Descărcat de 256 ori
Scrie răspuns

Înapoi la “Fizica-Chimie”

Cine este conectat

Utilizatori răsfoind acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator